Virtuves uzkopšana - kā paveikt darbu ātri un efektīvi

Virtuve ir ne tikai vieta, kur notiek visi gardā ēdiena pagatavošanas procesi, bet arī vieta, kur katru dienu pulcējas visa ģimene. Tur, kur notiek gatavošanas process, vienmēr uzkrājas netīrumi un tauki.

Kā uzturēt šo svarīgo telpu tīru, netērējot visu savu brīvo laiku tās tīrīšanai? Šajā rakstā mēs sniegsim jums dažus efektīvus padomus, kas palīdzēs padarīt virtuves tīrīšanu ātru un efektīvu.

Atbrīvojiet darba virsmas

Pirmais solis ceļā uz tīru virtuvi ir noņemt nevajadzīgos priekšmetus un ierīces no visām horizontālajām virsmām. Jo mazāk priekšmetu traucēs, jo ātrāk un labāk varēsiet iztīrīt skapīšus, darba virsmas un galdu.

Nolieciet visu savās vietās: tehniku, krūzītes un šķīvjus skapjos, pārtiku ledusskapī un plauktos, sīkumus un garšvielu burciņas atvilktnēs. Tagad varat sākt tīrīt visas brīvas virsmas.

Sāciet ar izlietni un traukiem

Izlietne parasti ir visvairāk pakļauta netīrumiem. Samitriniet sūkli trauku mazgāšanai un notīriet izlietnes sieniņas, neaizmirstot arī krānu. Tad ņemiet mazgāšanas līdzekli, uzklājiet to uz netīrajām vietām un ieberzējiet ar sūkli. Noskalojiet ar tīru ūdeni un noslaukiet līdz sausumam.

Tagad parūpējieties par traukiem. Mazgājot šķīvjus, katlus un glāzes, ielieciet tos izlietnē. Izmantojiet šķidro mazgāšanas līdzekli un sūkli vai speciālu birstīti noturīgiem netīrumiem. Pēc mazgāšanas visu labi noskalojiet un ļaujiet nožūt plauktā vai uz papīra dvieļa.

Darba virsmu sakopšana

Galda virsmas bieži ir nosmērētas ar dažādiem traipiem un škidumiem – no kafijas līdz pārtikas produktiem.Lai tos notīrītu, samitriniet drānu vai sūkli ar ziepēm un siltu ūdeni un maigi noslaukiet visas virsmas. Īpašu uzmanību pievērsiet plīts virsmai, ap kuru mēdz uzkrāties daudz tauku.

Īpaši spēcīgu netīrumu ātrai likvidēšanai efektīvi noderēs specializēti līdzekļi. Var apsvērt šādas kategorijas pārbaudītus zīmolus:


Lai pabeigtu pulēšanu, lietojiet tīru, mitru audumu. Noslaukiet visu līdz sausumam, lai nepaliktu svītras.

Neaizmirstiet par atkritumu tvertni

Virtuves atkritumu tvertne ir regulāri jātīra un jādezinficē. Izņemiet atkritumu maisu, izmazgājiet spaini ar šķidro mazgāšanas līdzekli un noslaukiet to ar dezinfekcijas līdzekli. Tas palīdzēs atbrīvoties no smakām un iznīcināt baktērijas.

Kārtība skapjos

Tagad varat pievērsties virtuves mēbeļu iekšpusei. Skapīšiem pagatavojiet siltu ziepju šķīdumu. Ar to notīriet sienas, durvis un plauktus no netīrumiem. Neaizmirstiet par skapīšu rokturiem - arī tie ir jādezinficē. Noslaukiet visu ar sausu drānu.

Plīts un cepeškrāsns tīrīšana

Plīts virsma un cepeškrāsns ir vietas, kur uzkrājas tauki un ēdiena pārpalikumi. To tīrīšanai izmantojiet specializētus tīrīšanas līdzekļus vai dzeramo sodu. Uzklājiet tīrīšanas līdzekli uz netīrajām vietām, ļaujiet tam kādu laiku iedarboties, pēc tam noslaukiet to ar sūkli un noskalojiet.

Šāda pieeja viegli noņems pat vecus piedegušus netīrumus. Pēc tīrīšanas noslaukiet plīti un cepeškrāsni līdz sausumam.

Neaizmirstiet par grīdu un grīdlīstēm

Virtuves grīdu tīrīšanai izmantojiet tīru siltu ūdeni ar tīrīšanas līdzekli vai īpašus virtuves grīdām paredzētus tīrīšanas līdzekļus. Izmantojiet sūkli vai gridas lupatu. Virzieties no tālākajiem stūriem uz izeju, lai neuzkāptu uz vietām, kas jau ir iztīrītas. Ar mitru drānu noslaukiet arī grīdlīstes, jo arī tās var kļūt taukainas.

Noderīgi padomi ātrai un efektīvai virtuves uzkopšanai

Daži vienkārši ieteikumi, lai padarītu darbu pēc iespējas efektīvāku, kas ievērojami palielinās pārtraukumus starp ģenerāltīrīšanām:

 1. Tīriet pa posmiem, pārejot no vienas virtuves zonas uz citu.
 2. Izmantojiet speciālus tīrīšanas un dezinfekcijas līdzekļus dažādiem netīrumu veidiem.
 3. Regulāri mainiet sūkļus un lupatiņas, lai izvairītos no netīrumu izplatīšanās uz tīrām virsmām.
 4. Pēc katra tīrīšanas soļa noslaukiet visu līdz sausumam un neatstājiet slapjas pēdas.
 5. Tīrīšanas laikā vēdiniet virtuvi, lai novērstu nepatīkamas smakas.

Ievērojot šos vienkāršos padomus, jūs varēsiet pastāvīgi uzturēt virtuvi perfekti sakoptu, vienlaikus pavadot daudz mazāk laika tīrīšanai. Jūs varēsiet baudīt tīru un spīdīgu virtuvi katru dienu.

Kādi darba rīki ietaupīs laiku un vienkāršos darbu

Lai virtuves uzkopšana būtu patiešām efektīva un ātra, ir svarīgi paņemt visu nepieciešamo aprīkojumu un instrumentus. Šeit ir saraksts, kas jums varētu būt nepieciešams:

 1. Spainis un mops grīdu tīrīšanai. Lai izvairītos no liekā mitruma atstāšanas, labāk izvēlēties mopu ar slaucīšanas mehānismu.
 2. Mikrošķiedras drānu komplekts dažādu virsmu slaucīšanai. Dažādu krāsu lupatiņas ir ērti izmantot atsevišķi virtuves komplektam, darba virsmai, plīts virsmai.
 3. Sūkļi - parastie un ar abrazīvo pusi. Pirmās izmantojiet trauku mazgāšanai, otrās - noturīgu netīrumu noņemšanai.
 4. Sūkļi - katlu, pannu un citu stipri netīru virtuves piederumu tīrīšanai.
 5. Skrāpji - lai bez piepūles noņemtu piedegušo ēdienu un taukus no plīts, cepeškrāsns un izlietnes.
 6. Lupatas virsmu tīrīšanai - lieliski piemērotas darba virsmu, skapīšu fasāžu un hromētu virsmu pulēšanai.
 7. Izsmidzināmās putas un krēmi - efektīvs līdzeklis virtuves mēbeļu virsmu tīrīšanai, īpaši to, kas izgatavotas no maigiem materiāliem.
 8. Īpaši tīrīšanas līdzekļi - plīts plīts, cepeškrāsns, izlietnes, notekcauruļu tīrīšanai. Pārliecinieties, ka esat izvēlējušies piemērotākos jūsu apdares materiāliem.

Atcerieties, ka dažādām virtuves zonām ir nepieciešami atsevišķi kopšanas līdzekļi. Izmantojiet katrai virsmai paredzētos līdzekļus. Tas paātrinās tīrīšanas procesu un padarīs to labāku.

Ja Jums rodas kādi jautājumi par mūsu precēm vai nepieciešams veikt pasūtījumu, Jūs vienmēr varat ar mums sazināties zvanot pa tālruni +371 28 813 130 vai rakstīt uz e-pastu info@moget.lv

Priecāsimies atbildēt uz Jūsu jautājumiem un palīdzēt pasūtījuma noformēšanā.

Produktu katalogs

Ātrās saites

SIA “LAT-SWISS”
Reģ.Nr: 40103407227
PVN reģ.nr: LV40103407227
Jur.adrese: Rīga, Ozolciema iela 20 k-1-36, LV-1058
Banka: A/S „Swedbank”,
SWIFT: HABALV22
Konts: LV22HABA0551030592257

Rekvizīti

+371 28 813 130
© Moget 2023. Visas tiesības ir aizsargātas.