Kā notīrīt biroja paklāju traipus - ekspertu padomi

Biroja paklāji ir savdabīgs darba telpas tīrības un organizētības barometrs. Tomēr neizbēgami ir tas, ka ar laiku uz tiem parādās traipi, un katrs no tiem prasa īpašu pieeju. Palīdzēsim Jums izvēlēties piemērotu tīrīšanas līdzekli un sniegsim noderīgus ieteikumus uzkopšanai.

Galvenie paklāju segumu piesārņojuma avoti biroju telpās

Īsumā aplūkosim visbiežāk sastopamos traipu veidus:

  1. Kafija vai tēja. Šie dzērieni ātri uzsūcas, un ir nepieciešama tūlītēja reaģēšana.
  2. Pārtika: īpaši grūti atbrīvoties no traipiem, ko atstāj mērces un eļļas.
  3. Printera toneris vai tinte. Šāda veida traipu mazgāšana ir ārkārtīgi problemātiska. Šādiem traipiem ir raksturīgs augsts risks radīt neatgriezeniskus paklāja bojājumus, ja netiek izmantota pareiza un savlaicīga tīrīšanas metode.
  4. Dubļi un putekļi.Jebkurās telpās laika gaitā uzkrājas putekļi un netīrumi kas nāk no ielas.

Var būt vairāki netīrumu avoti, un, lai efektīvi likvidētu traipus uz paklāja, ir svarīgi izmantot piemērotu ķīmisku šķīdumu. Dažos gadījumos tam var būt želejas konsistence, citos - putas vai speciāls šķidrums, ko uzklāj no smidzinātāja.

Biroja paklāju mazgāšanas līdzekļi

Ķīmijas izvēle paklāju tīrīšanai biroja telpās ir atkarīga no traipa tipa un paklāja materiāla. Atkarībā no tā specializētie sastāvi tiek iedalīti vairākās kategorijās.

Universālie mazgāšanas līdzekļi

Lieliski piemēroti, lai likvidētu traipus no paklāja, īpaši, ja esat saskārušies ar parastiem netīrumiem, piemēram, putekļiem, dubļiem vai pārtikas traipiem. Lielākā daļa šādu līdzekļu ir izgatavoti tā, lai tiktu galā ar dažādiem traipiem, nesabojājot paklājšķiedras.

Šos produktus ir viegli lietot un tie ir pieejami par pieņemamu cenu. Tie ir piemēroti ātrai tīrīšanai un būs piemēroti arī paklājiem kas ir roku darbs. Tomēr tie var būt mazāk efektīvi vecu un noturīgu traipu likvidēšanā.

Universālo mazgāšanas līdzekļu veidi biroju paklājiem

  • Taski Tapi Spotex 1, 0,5L
  • Taski Tapi Stain Remover 2, 0,75L
  • Taski Tapi Gum, 0,5L

Profesionāli tīrīšanas līdzekļi

Profesionālie tīrīšanas līdzekļi nodrošina maksimāli efektīvu netīrumu noņemšanu. Tie ir īpaši izstrādāti tā, lai iekļūtu dziļi šķiedrās un likvidētu pat ļoti noturīgus traipus.

Šādi līdzekļi bieži satur spēcīgas aktīvās vielas un tos izmanto profesionāļi klīninga pakalpojumu sniegšanā. Tie ir ideāli piemēroti sarežģītiem uzdevumiem, ļauj efektīvi attīrīt traipus no vīna, kafijas, tintes vai printera tonera. Tomēr jāatceras, ka daži no šiem līdzekļiem var būt ļoti agresīvi, kas rada risku sabojāt segumu. Tieši tāpēc pirms lietošanas noteikti jāveic tests uz neliela Jūsu paklāja laukuma.

Profesionālo tīrīšanas līdzekļu veidi

Dabīgi līdzekļi biroja paklāju tīrīšanai

Ja vēlaties videi draudzīgāku un drošāku pieeju biroja paklāju tīrīšanai, dabiskie līdzekļi var būt lielisks risinājums. Tādi produkti kā etiķis, dzeramā soda, ūdeņraža peroksīds vai glicerīns ir droši lielākajai daļai materiālu un ir efektīvi pret daudziem izplatītiem traipiem. Šos preparātus bieži vien izmanto mājās apstākļos, taču tie var būt piemēroti arī nelielu traipu tīrīšanai birojā.

Piemēram, jūs varat sajaukt glāzi etiķa un tādu pašu daudzumu ūdens, pēc tam uzklājiet šo sastāvu uz kafijas vai tējas traipa. Etiķim piemīt īpašības, kas noārda molekulas, kuras izraisa dažādas smakas. Lai tos viegli noņemtu, pietiek papildus apstrādāt ar ziepju šķīdumu un nedaudz notīrīt vietu, šim nolūkam noderēs parasta mitra drāniņa vai salvetīte.

Uz neliela tauku traipa var uzliet ēdamkaroti dzēramās sodas un pēc tam izskalot vai izsūkt ar putekļu sūcēju. Tas ir vienkāršs un veiksmīgs veids, kā noņemt šāda veida netīrumus.

Ir arī gatavi līdzekļii, kas ir ļoti draudzīgi videi, tie ir maksimāli droši gan pašai grīdai, gan cilvēkiem. Lūk, daži no tiem:

Kā tīrīt paklāju traipus - praktiski padomi

Atsevišķi ir jāpievēršas vairākām svarīgām niansēm, no kurām būs atkarīga veiktā darba efektivitāte, lai novērstu noteiktus piesārņojumus.

Ātra reaģēšana

Visbūtiskākais traipu tīrīšanā ir ātrums. Jo ātrāk reaģēsiet un noņemsiet traipu, jo lielāka iespēja, ka pilnībā atbrīvosieties no tā. Kafijas, tējas, mērces vai vīna traipi laika gaitā kļūst arvien izturīgāki, tāpēc jārīkojas ātri un šķīdums jālieto pēc iespējas ātrāk pēc traipa rašanās.

Pareiza produkta lietošana

Vispirms uz mīkstas drāniņas uzklājiet nelielu daudzumu izvēlētā tīrīšanas līdzekļa. Tas ļaus Jums kontrolēt mitruma daudzumu. Lai izvairītos no netīrumu iekļūšanas dziļāk paklāja šķiedrās, labāk noslaukiet traipu, nevis berzējiet to.

Kvalitatīvs produkts neprasa smagu berzēšanu, tas pats izšķīdina visus netīrumus, un viss, kas jums jādara, ir jānoskalo.

Sākotnējā ķīmiskā testēšana

Pirms tīrīšanas līdzekļa lietošanas vienmēr pārbaudiet to uz neliela un neuzkrītoša paklāja laukuma. Tas palīdzēs pārliecināties, ka līdzeklis nesabojā šķiedras un nemainīs paklāja krāsu, jo īpaši, ja tas ir sintētisks.

Dabisko līdzekļu lietošana

Ja jūsu rīcībā nav specializētu paklāju tīrīšanas līdzekļu, nepardzīvojiet. Dabiski produkti, piemēram, etiķis, dzeramā soda un ziepes, var būt lieliska alternatīva. Tie visi ir piemēroti tīrīšanai, ir droši lietošanai, nebojā sastāvu un ir diezgan efektīvi, lai gan tikai tad, ja runa ir par viegliem un vienkāršiem netīrumiem.

Profesionāla tīrīšana

Sarežģītu, liela izmēra vai vecu traipu noņemšana nav tik vienkārša. Labāk ir izmantot profesionālus tīrīšanas pakalpojumus. Speciālisti savā darbā izmanto ne tikai labi izvēlētos līdzekļus, bet arī citus svarīgus instrumentus, kas ļauj ātri notīrīt traipus no paklāja – tas var būt jaudīgs putekļu sūcējs mitrai tīrīšanai, speciālas tīrīšanas birstes un slotiņas utt.

Gadījumos, kad netīrumi ir pārāk lieli un Jūs saprotat, ka visu traipu likvidēšana būs grūts uzdevums, Jums var palīdzēt ķīmiskā tīrīšana.

Kā pareizi noņemt traipus no paklājiem

Tagad aplūkosim detalizētu instrukciju, ar kuras palīdzību traipu izvadīšana kļūs maksimāli efektīva.

Noteikt traipa veidu

Vispirms ir precīzi jānosaka, kas ir traipa cēlonis. Tas noteiks, kāda veida līdzeklis Jums būs nepieciešams un vai tas spēs noņemt visus traipus no paklāja.

Izvēlieties piemērotu tīrīšanas līdzekli

Atkarībā no konkrētā traipa veida izvēlieties specializētu līdzekli. Parasti ražotāji norāda, kādiem traipu veidiem ir paredzēti to līdzekļi. Tas palīdzēs iztīrīt paklāju pēc iespējas rūpīgāk.

Veiciet testu neuzkrītošā vietā

Pirms līdzekļa lietošanas uz lielās platībās, pārbaudiet to uz paklāja neuzkrītošas vietas. Tas palīdzēs pārliecināties, ka izvēlētā ķīmiskā viela nesabojās materiālu un nemainīs to krāsu.

Apstrādājiet traipu

Ievērojiet norādījumus uz līdzekļa iepakojuma. Dažus produktus uzklājiet tieši uz netīrās vietas, bet citus vispirms uzklājiet uz lupatas vai sūkļa trauku mazgāšanai. Tas ļaus pēc iespējas efektīvāk notīrīt virsmu. Atcerieties, ka visvieglāk ir atbrīvoties no svaigiem traipiem.

Dodiet ķīmijai laiku iedarboties

Uzklājiet šķīdumu un ļaujiet aktīvajām sastāvdaļām iesūkties traipā un sākt darboties. Neizskalojiet līdzekli uzreiz. Laiks var atšķirties atkarībā no piesārņojuma veida un izmantotās ķīmijas veida, bet parasti šķīdums jāatstāj uz 10-15 minūtēm.

Notīriet traipu

Izmantojiet mīkstu drānu vai papīra dvieļus. Atcerieties, ka ir svarīgi "noslaucīt", nevis "berzēt". Neizmantojiet fizisku spēku, jo tas pasliktinās situāciju un iedzīs atlikušo traipu dziļāk šķiedrās.

Vajadzības gadījumā atkārtojiet

Ja netīrumi joprojām ir redzami, ir vērts paklāju iztīrīt atkārtoti. Var būt nepieciešami vairāki mēģinājumi, lai pilnībā noņemtu nopietnus netīrumus.

Noskalojiet apstrādājamo vietu

Kad traipa vairs nav, noskalojiet vietu ar ūdeni, lai noņemtu tīrīšanas līdzekļi kas palika.

Ļaujiet paklājam pilnībā nožūt

Pirms mēbeļu novietošanas atpakaļ virsma ir rūpīgi jāizžāvē. Tas var aizņemt no dažām stundām līdz dienai atkarībā no mitruma telpā un paklāja biezuma. Atcerieties, ka mitrs paklājs var kļūt par nepatīkamas smakas un pelējuma veidošanās avotu, ko būs ļoti problemātiski iztīrīt.

Telpas vēdināšana

Pēc paklāja tīrīšanas, it īpaši, ja esat lietojis spēcīgos ķimijas līdzekļus, ieteicams izvēdināt telpu. Tas palīdzēs atbrīvoties no iespējamā ķīmisko vielu aromāta un nodrošinās telpā svaigu gaisu.

Regulāra tīrības uzturēšana

Paklāja traipu tīrīšana nebūs sarežģīta, ja regulāri uzturēsiet paklāju tīru un nepasliktināsiet situāciju, pievēršot uzmanību pat nelieliem traipiem. Tas palīdzēs novērst jaunu traipu rašanos un paildzinās paklāja kalpošanas laiku.

Biroja paklāja tīrīšana var būt sarežģīts uzdevums, it īpaši, ja runa ir par vecu un dziļu traipu likvidēšanu. Tomēr ar pareizajiem instrumentiem, produktiem un zināšanām šis process kļūst daudz vienkāršāks. Atcerieties, ka ir svarīgi vienmēr izlasīt un ievērot tīrīšanas līdzekļa ražotāja norādījumus, lai izvairītos no paklāja bojāšanas.

Vienkārši padomi efektīvai traipu likvidēšanai

Ir dažas vienkāršas vadlīnijas, kuras ir svarīgi ievērot, likvidējot traipus no paklājiem:

  1. Vienmēr iepriekš testējiet ķīmiskos līdzekļus nelielā paklāja laukumā.
  2. Strādājot pie traipu likvidēšanas,nevajag to berzēt izmantojot lielu spēku. Labāk lietot mīkstu audumu un ar vieglām kustībām uzklāt sastāvu, lai nesabojātu šķiedras.
  3. Apstrādātajam paklāja laukumam ir labi jāizžūst, pirms uz tā novietot mēbeles.

Ir vērts atzīmēt vēl vienu svarīgu niansi, kas ļauj efektīvi noņemt traipu - tas ir ātrums. Jo ātrāk pēc traipa rašanās Jūs veiksiet darbības, lai to likvidētu, jo vieglāk būs atgriezt virsmu ideālā stāvoklī.

Secinājums

Biroja paklāju tīrīšana no traipiem neprasa lielas pūles vai specializētas prasmes, ja vien Jums ir pareizie instrumenti un zināšanas. Izmantojot mūsu padomus, Jūs varat ātri un efektīvi atjaunot paklāju oriģinālo izskatu, padarot savu darba vietu tīru un pievilcīgu.
Ja Jums rodas kādi jautājumi par mūsu precēm vai nepieciešams veikt pasūtījumu, Jūs vienmēr varat ar mums sazināties zvanot pa tālruni +371 28 813 130 vai rakstīt uz e-pastu info@moget.lv

Priecāsimies atbildēt uz Jūsu jautājumiem un palīdzēt pasūtījuma noformēšanā.

Produktu katalogs

Ātrās saites

SIA “LAT-SWISS”
Reģ.Nr: 40103407227
PVN reģ.nr: LV40103407227
Jur.adrese: Rīga, Ozolciema iela 20 k-1-36, LV-1058
Banka: A/S „Swedbank”,
SWIFT: HABALV22
Konts: LV22HABA0551030592257

Rekvizīti

+371 28 813 130
© Moget 2023. Visas tiesības ir aizsargātas.