Industriālais papīrs un to veidi: īpašības, pielietojums, izvēles nianses

Industriālo papīru plaši izmanto dažādās nozarēs. Atkarībā no pielietojuma jomas tie atšķiras pēc savām īpašībām. Šajā rakstā mēs aplūkosim vairākus šīs produkcijas veidus.

Industriālo papīru izmanto iepakojumam, gofrēta kartona ražošanai, izolācijai, filtrēšanai, būvniecībai, ražošanai un citiem tehniskiem mērķiem.

Rūpnieciskais papīrs

Rūpnieciskais un tehniskais papīrs ir īpaša veida papīrs, kas paredzēts izmantošanai dažādās rūpniecības nozarēs, kā arī ražošanas un darba telpās.

Šeit ir minēti daži no galvenajiem šādu produktu veidiem:

 1. Filtrpapīrs - izmanto šķidrumu un gāzu filtrēšanai. Tam ir augsta porainība. To izmanto ķīmijas, naftas pārstrādes, pārtikas un citās nozarēs.
 2. Pauspapīrs - plāns caurspīdīgs vai puscaurspīdīgs papīrs rasējumu un zīmējumu kopiju izgatavošanai. Nepieciešams celtniecībā, mašīnbūvē un poligrāfijā.
 3. Paškopējošs papīrs - satur speciālas vielas attēla pārnešanai no augšējās lapas uz apakšējo, karsējot vai spiežot. Izmanto operatīvai kopēšanai birojos un ražotnē.
 4. Elektroizolācijas papīrs - piesūcināts ar speciāliem sastāviem, tam piemīt augstas dielektriskās īpašības. Izmanto elektrotehniskajā rūpniecībā vadu un kabeļu izolācijai.
 5. Abrazīvais papīrs - satur abrazīvus materiālus (smiltis, korundu, silīcija karbīdu). Tas ir paredzēts virsmu slīpēšanai un pulēšanai metālapstrādē.
 6. Papīrs pārtikas rūpniecībai - nesatur kaitīgas ķīmiskās vielas, atļauts saskarei ar pārtiku. Izmanto iepakošanai, filtrēšanai, vienreizlietojamo trauku ražošanai.

Rūpniecisko un tehnisko papīru izgatavo no celulozes, kokvilnas un sintētiskiem materiāliem. Tiem jābūt ar īpašām īpašībām atkarībā no pielietojuma. Pareiza šādu papīru izvēle palielina rūpniecisko procesu efektivitāti un drošību.

Industriālais papīrs

Plaši izmanto rūpniecībā, ēdināšanas, medicīnas un izglītības iestādēs.

Industriāla papīra priekšrocības ir šādas:

 • draudzīgs videi un drošš;
 • piemīt augsta absorbcijas spēja;
 • hipoalerģisks;
 • viegli utilizējams.

Industriālais papīrs ir izgatavots no celulozes, kokvilnas, viskozes. Tos ražo ruļļos, loksnēs vai gatavās salvetēs. Lietošanas ērtībai papildus ieteicams izmantot speciālos industriālā papīra turētājus.

Jebkuriem Jūsu uzdevumiem ir vērts izskatīt šādus produkcijas variantus:


Industriālais papīrs tiek plaši izmantots dažādu piesārņojumu absorbēšanai, virsmu, instrumentu un mašīnu tīrīšanai.

Kā izvēlēties pareizo industriālo papīru

Izvēles procesā jāņem vērā vairāki faktori:

 1. Piemērošanas joma. Tas nosaka nepieciešamās papīra īpašības - biezumu, uzsūktspēju, mehānisko izturību, karstumizturību utt. Piemēram, agresīvu šķidrumu filtrēšanai nepieciešams ķīmiski izturīgs filtrpapīrs.
 2. Darba apstākļi. Ja papīru izmantos augstas temperatūras vai augsta mitruma apstākļos, jāizvēlas izturīgākas un mitrumizturīgākas kategorijas.
 3. Lietošanas intensitāte. Biežākai lietošanai labāk ņemt biezāku un nodilumizturīgāku papīru.
 4. Formāts un izmēri. Papīram jābūt piemērotam iekārtai, kurā tas tiks izmantots.
 5. Izmaksas. Izvēloties ir vērts apsvērt ne tikai cenu par vienību, bet arī tās izmantošanas rentabilitāti. Dažreiz dārgāks, bet nodilumizturīgāks papīrs ir lētāks, jo retāk jāmaina.
 6. Sertifikācija. Dažās nozarēs, piemēram, pārtikas rūpniecībā, ir nepieciešamas atļaujas dokumenti papīra izmantošanai.

Pareiza industriāla papīra izvēle, ņemot vērā visas prasības, ļaujs optimizēt ražošanas procesus, samazināt ekspluatācijas izmaksas un uzlabot izstrādājumu kvalitāti.

Ja Jums rodas kādi jautājumi par mūsu precēm vai nepieciešams veikt pasūtījumu, Jūs vienmēr varat ar mums sazināties zvanot pa tālruni +371 28 813 130 vai rakstīt uz e-pastu info@moget.lv

Priecāsimies atbildēt uz Jūsu jautājumiem un palīdzēt pasūtījuma noformēšanā.

Produktu katalogs

Ātrās saites

SIA “LAT-SWISS”
Reģ.Nr: 40103407227
PVN reģ.nr: LV40103407227
Jur.adrese: Rīga, Ozolciema iela 20 k-1-36, LV-1058
Banka: A/S „Swedbank”,
SWIFT: HABALV22
Konts: LV22HABA0551030592257

Rekvizīti

+371 28 813 130
© Moget 2023. Visas tiesības ir aizsargātas.